Detyr logjike

Postuar: Maj 2, 2009 te Uncategorized

Drini, Larti dhe Blondi i kanë lexuar 600 libra.
Drini ka lexuar dy herë më shumë sesa Larti,
e Blondi i ka lexuar 18 libra më shumë sesa
Drini e Larti.

– Atëherë, sa libra ka lexuar secili prej tyre?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s